Про проєкт
Команда
Проєкти
Проєкти-переможці
Два місяці тривав опенкол на участь у LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни, 5 днів відібрані художники/-иці брали участь в освітньому модулі, присвяченому темі міждисциплінарної мистецької Лабораторії, — культурній спадщині та пам’яті. Наше журі розглянуло всі заявки та обрало 10 переможців/-ниць, які створять свої проєкти у межах Лабораторії. 5 з них отримають бюджет на виробництво, стипендію та менторську підтримку, ще 5 — стипендію та менторську підтримку. Ми збільшили кількість фіналістів/-ок та доповнили способи підтримки. Зустрічайте проєкти-переможці та їхніх авторів/-ок.
Фільм
Архів тиші
Вартан Маркар’ян, Вадим Махітка
Фільм віртуальної реальності у форматі 360 градусів. Документальна стрічка присвячена темі пам’яті та збереження культурної спадщини в музеях на прикладі Полтавського краєзнавчого музею, що є взірцем українського модерну за проєктом Василя Кричевського. 
Фільм
Вул. Рейтарська, 37
Олександра Плетенецька, Міхеєнко Анна
Документальний фільм, який засвідчує процес руйнування забудовником пам’ятки архітектури — будинку по вулиці Рейтарській, 37, у Києві — та спроби її захисту громадою міста.
Інсталяція
Сонний параліч
Софія Короткевич
Здавалось би, сон — один із небагатьох доступних кожній людині способів відновлення, у воєнний час перетворюється на муки, коли ніч посилює стрес і страхи. Ця інсталяція — про щоденні впливи війни, яка, попри звикання, все ще нагадує жахливий сон наяву, з якого неможливо вибратись.
Проєкт
Чутливий контент
Вікторія Лихольот
Міждисциплінарний проєкт, який ґрунтуєтья на техніці в’язання. Під час війни стрічку новин заполонили тисячі фото, репортажів і відео жахливого змісту. Цей проєкт — спроба говорити про війну, не показуючи її. Через практику в’язання, яка на противагу насильству розслабляє тіло та розум.
Проєкт
Про кам’яні вишиванки Нової Каховки
Вікторія Розенцвейг
Міждисциплінарний проєкт про кам’яні вишиванки — орнаментальні панно, створені Григорієм Довженком у 1950-х роках під час будівництва Каховської ГЕС, які прикрасили близько 180 будівель Нової Каховки.
Інсталяція
Архів у війні
Володимир Прилуцький, Алік Дарман
Аудіовізуальна інсталяція на основі досвіду перебування авторів в архіві Цеху обробки плівки, яка наголошує на важливості збереження кіноспадщини. Робота досліджуватиме тему колективної памʼяті. Експозиція відобразить химерний взаємозвʼязок, що достеменно передає життя цього архіву під час війни.
Проєкт
Відсутність
Каріна Синиця
Проєкт про відсутність архіву порушує питання про пам’ять, час і способи збереження колективного досвіду. У контексті активного розквіту архівування в Україні, авторка хоче поговорити про відсутність «архівного імпульсу», або певної неможливість збереження.
Серія документальних фільмів
Луганщина, пісня моя
Анна Івченко
Серія коротких експериментальних документальних фільмів, заснованих на інтерв’ю з людьми родом із Луганська, які були змушені покинути місто через російське вторгнення у 2014 році.
Проєкт
Вночі сниться сад, залишений без нагляду
Віталій Янковий
Міждисциплінарний проєкт про втрату 2 типів індивідуального ландшафту або ж втрату цілих екосистем на тлі війни в Україні. Відновлення особистих ландшафтів, які демонструють крихкість і складність вимушеної міграції.
Відеощоденник-епопея
Що ти будеш робити, якщо війна продовжиться?
Владислав Плісецький
Відеощоденник-епопея у трьох частинах про повномасштабне вторгення росії в Україну. Цикл фільмів присвячений людям із клубної та мистецької сфер. Ці герої/-ні часто маргіналізовані в суспільному контексті, але їхній внесок у перемогу від цього не стає менш важливим. Це — «документ епохи», який залишить свідчення їхньої активності в сучасній історії.